Menü

TBD WordPress İçin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

23 Nisan 2017 - Eğitimler
TBD WordPress İçin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Eğitimin Amacı Nedir?
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitenizin arama motorları ve kullanıcılar tarafından kolayca bulunması, aranan bilgi ile ilgili olarak üst sıralarda gösterilmesi, referans veren sitelerin ve ziyaretçi sayısının arttırılması amacıyla yapılan ve yönetilen işlemlerin tümüdür.

WP-SEO eğitiminin amacı ise arama motorları tarafından kolayca bulunabilen, arama motoru dostu bir içerik yönetim sistemi olan WordPress ile kurulmuş sitelerin optimum sonucu alabilmesi amacıyla yapılması gerekli düzenlemeler ile uyumlandırma işlemlerini kapsamaktadır. WP-SEO eğitimine başlarken gerekli olacak bazı temel SEO kavramlarının da ele alınacağı eğitim sırasında doğrudan kendi WP siteniz üzerinde çalışarak geliştirmeler yapabilecek, eğitim sonrasında hemen sonuçlarını alabileceksiniz.

Internet üzerinde var olan birçok siteden farklı olarak hızlı bir yükseliş yakalayacak, rakiplerinizin önünde arama sonuçlarında listelenecek, sitenize gelen ziyaretçi sayısı hiç tahmin etmediğiniz kadar artacaktır.

Internet’in büyülü dünyasındaki WP-SEO yolculuğuna katılmak, yanlışlardan kaçınmak, doğru uygulamalar ile hızla yol almak isteyen herkesi bekleriz.

SEO Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

SEO Eğitimi İçeriği Nedir?

WordPress SEO Eğitimi için katılımcıların WordPress temel eğitimine katılmış olmak ya da aşağıdaki koşulları sağlaması gereklidir.

EĞİTİM YERİ VE TARİHİ

Tarih: 22 Nisan 2017 Cumartesi, Saat 10:00-17:00

Yer: TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonu/Kadıköy

EĞİTİMCİ HAKKINDA

Cahit CENGİZHAN

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olduktan sonra Uşak Endüstri Meslek Lisesi’nde Teknik öğretmen olarak göreve başladı. 1991 Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Eğitim Bölümünde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalara başladı. 1998 yılında M.Ü. Teknoloji Eğitimi Yüksek Lisansı, 1999 yılında İ.Ü. İşletme Davranış Bilimleri Yüksek lisans tezlerini vererek başarıyla mezun oldu. 2001 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Yürüttüğü dersler arasında temel bilgisayar eğitimi, bilgisayar donanımı, bilgisayar ağları ve haberleşme, işletim sistemleri, web tabanlı programlama, açık kaynak kodlu yazılımlar, uzaktan eğitim, içerik geliştirme, eğitim yönetim sistemleri dersleri yer almaktadır. 2011-2016 yılları arası Atatürk Eğitim Fakültesi ve birimleri internet sayfaları, 2013-2015 yılları arasında Marmara üniversitesi internet sayfaları ve akademik idari birimler web sayfaları koordinatörü olarak görev yapmıştır. Çok sayıda seminer ve konferansta bildiri sunmuş, konuşmacı olarak katkı sağlamış, düzenleme ve yürütme kurullarında görevler almıştır. Akademik dergi, kongre, sempozyum, kurumsal ve kişisel web sayfaları hazırlayarak yayınlamıştır. TBD İstanbul Şubesi Yönetim kurulu üyesi, TBD Genç çalışma grubu koordinatörü, İnternet stratejileri, sosyal ve yeni medya araçları ve bilişim sektöründe danışmanlık yürütmekte olup, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçi Sertifikası sahibidir.